A több lábon állás a jövő kulcsa

A COVID-19 vírus miatt kialakult járványhelyzet az egész gazdaságra negatív hatással volt. A beruházások lelassultak, illetve elhalasztódtak. Bizonyos termékekből csökkent a fogyasztás, ami természetesen hatással volt a termelésre és a raktározásra is. Sajnos voltak olyan cégek, amelyek nem rendelkeztek megfelelő vésztartalékkal a járvány okozta keresletvisszaesés és a termelés kényszerű szüneteltetése miatt keletkezett helyzet túlélésére. Emiatt számos hosszú távú targoncabérletet is visszamondtak – nyilatkozta Horváth Béla, a Nagoya Kft. ügyvezető igazgatója. Kiemelte: cégük próbált a lehető leghamarabb reagálni a változásokra. Azonnal beszerezték a szükséges védőfelszereléseket – maszk, kézfertőtlenítő stb. – és tájékoztatták a dolgozókat, illetve a hozzájuk látogató ügyfeleket a COVID miatt meghozott intézkedéseikről. A járványhelyzet hatásaként a cég forgalmában sajnos visszaesés mutatkozott, amit munkaidőcsökkentéssel, illetve a kormány által adott támogatás igénybevételével próbáltak meg kompenzálni.

Horváth Béla, a Nagoya Kft. ügyvezető igazgatója

Mivel az irodában több kisgyerekes anyuka dolgozik, felajánlották számukra a home office lehetőségét, hiszen a gyermekek elhelyezése nagy dilemmát okozott a családoknak. Ezt a lehetőséget megadták azoknak a munkatársaknak is, akiknek a személyes jelenléte nem feltétlenül volt szükséges a telephelyen. Azoknak a munkatársaknak, akik továbbra is az irodai-, illetve szervizhelyiségekben végezték a munkájukat, szigorú szabályozásokat vezettek be (többszöri takarítás, saját kézfertőtlenítő, mosható maszk biztosítása stb.), hogy a munkafolyamatokat továbbra is biztonságosan tudják ellátni. Ugyanez elmondható a „külső terepen” dolgozó szervizes kollégákról is.

– Az év hátralévő részében számítanunk kell egy második hullámra. Megpróbáljuk a folyamatokat még hatékonyabbá tenni, optimalizálni. Új területeken is szeretnénk megvetni a lábunkat olyan innovatív raktári biztonsági jelzőrendszerekkel, mint a Solan Observation Post, amellyel a targoncák ütközéséből adódó sérüléseket és károkat lehet megelőzni, illetve az i-STO P vezeték nélküli kerékék, amely a logisztikai központokban, raktárakban a rámpáknál segít a balesetek megelőzésében a ki- és berakodás során – ismertette a közeljövő terveit Horváth Béla. Hozzátette: nagyon nehéz hosszútávú előrejelzéseket adni, hiszen a mostani helyzetben minden képlékeny. – Nem tudhatjuk, hogy az emelkedő esetszám milyen intézkedések megtételére kényszerít, illetve milyen hatással lesz a gazdaságra. 

Azt sajnos biztosan állíthatjuk, hogy a beruházások csökkenni fognak és fel kell készülni a vállalkozásoknak arra, hogy több lábon álljanak, mivel csak így lehet biztosítani a cégek fennmaradását. Emellett nagyon fontos az üzleti partnerek körültekintő kiválasztása is, mert ez lehet az egyik alapja a hosszú távú működésnek. Cégünket illetően egy optimista verzió szerint a 2021-es évben sikerül a 2019-es év forgalmát generálnunk, és évről évre emelkedni fog az árbevétel. Ha viszont a pesszimista forgatókönyvet nézem, akkor az év végére 15-20%-os csökkenés lehetséges, ami tovább folytatódik a helyzet normalizálásáig, de természetesen mi az optimista verzió bekövetkezését próbáljuk megcélozni – vázolta a jövőt a Nagoya Kft. ügyvezető igazgatója.

Forrás: https://www.scmonitor.hu

Amik még érdekelhetik

Legfrissebb híreink